środa, 7 kwietnia 2010

Uroda w pełni...

Wielu z nas często nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ na wygląd naszej skóry, włosów czy paznokci mają fazy księżyca. To w znacznym stopniu od nich zależy skuteczność zabiegów kosmetycznych.

Kiedy zatem najlepiej udać się do fryzjera? Kiedy zdecydować się na wizytę u kosmetyczki?

I kwadra
Kiedy księżyca przybywa, nasz organizm również nastawiony jest na odnowę. Doskonale działają wówczas preparaty wzmacniające, regeneracyjne i ujędrniające. Warto w tym czasie zafundować sobie zabieg upiększający u kosmetyczki, bądź też wybrać się do fryzjera na regenerację włosów.

Pełnia
Pełnia to doskonały czas na farbowanie włosów. Kolor dłużej się utrzyma i będzie intensywniejszy. Nie warto zaś w tym okresie wykonywać zabiegów kosmetycznych, takich jak przekłuwanie uszu, depilacja, czy manicure.

II kwadra
Kiedy księżyca na niebie ubywa, nasz organizm nastawiony jest na oczyszczanie. To dobry czas na odchudzanie, walkę z cellulitem i zabiegi oczyszczające. Jeśli w tym czasie obetniemy włosy, wolniej odrosną, ale za to będą mocniejsze i bardziej puszyste. Mniej bólu sprawi depilacja.

Nów
Jeżeli zależy nam na tym, aby włosy szybko odrosły, obetnijmy je w tym okresie. Warto również wykonać peeling całego ciała oraz wybrać się do kosmetyczki na zabieg oczyszczający. W nowiu zmniejsza się nasza wrażliwość na ból a rany łatwiej się goją.

2 komentarze:

  1. super post! Jeszcze o tym nie słyszałam a spróbuję sie stosowac do tego i zobaczymy jak bedzie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. polecam, to naprawdę działa!;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...